Vajinusmus İstanbul

Kadın partnerini arzuladığı ve cinsel ilişkiye girme isteği bulunduğu halde  cinsel ilişkiye her teşebbüste cinsel birleşmeye izin vermeyen şiddetli ağrı ve istemsiz kasılmalar hissedilmesi  ve bunun sonucunda cinsel birleşmenin olmaması vajınusmus olarak adlandırılır. Kendi bedenini tanımama, cinsellikle ilgili bilgi eksiklikleri, yanlış cinsel beklentiler ve davranışlar ,ağrı korkusu ,aşırı kanama gibi abartılı ve olumsuz beklentiler kadında “vajinusmus” sorununa yol açabilmektedir. Cinsel ilişkiye her teşebbüste kadının kendini geriye çekmesi, eşini itmesi ve yataktan kalkma gibi davranışlara çoğunlukla gözlenir. Ne yazıkki günümüzde bu nedenle aldatma sorunları görülmekte bazen evliliklerin bu nedenle sonlandığı görülmektedir. Vajinusmus istanbul ve diğer gelişmiş şehirlerde “tedavisi” talep edilen bir hastalık olmasına rağmen türkiye’nin iç ve doğu kesimlerinde “vajinusmusun tedavisi” için başvurular oldukça azdır. Zira, vajinusmusa sebep olan “inançlar, normlar ve değerler” yine vajinusmus tedavisinin geciktirilmesine de sebep olmaktadır .  Vajinusmus nasıl tedavi edilmelidir ve vajinusmus istanbul’da nerelerde tedavi edilir gibi soruların yanıtlarını içeren bu yazıda “vajinusmus istanbul fiyatları” hakkında da bilgiye erişebilirsiniz.

Vajinusmus istanbul |  vajinusmus tedavisi hakkında yaklaşımlar

Kadın genital bölge anatomisi hakkında doğru bilgilerin anlatılması terapinin başında oldukça önemlidir. Vajinusmuslu kişilerin psikolojik durumları değişkenlik gösterebileceği için “hastanın psikolojisini analiz etme ve buna göre bir tedavi şeklini” tercih etmek “ vajinusmusu çözümlemekte sonraki önemli adımlardan biri olacaktır

Cinsel ilişkide doğru zannedilen yanlışların , kulaktan dolma edinilmiş yanlış bilgilerin düzeltilmesi önemlidir.Cinsel ilişki sırasında yaşanabilmesi olağan durumlar hakkında “uzman” tarafından bilgilendirilen kişilerin çoğunluğunda “vajinusmus tedavisinde” ciddi ilerlemeler görülmektedir. Davranışçı terapiler ile desteklenen vajinusmus tedavisinde “pelvik taban kaslarını kendi kontrolünde” nasıl kullanacağı egzersiz programlarıyla danışanlara öğretilir.

WhatsApp chat