G Noktası Büyütme

Orgazm bazı toplumlarda erkekler için daha önemli gibi düşünülse de en az erkekler kadar  kadınlar için de orgazm olmak hayati önem taşır. Her iki cins için ruh ve beden sağlığı açısından cinsel sağlık ve orgazmın önemi büyüktür.

Kadın orgazmı klitoral orgazm ve vajinal orgazm şeklinde gerçekleşebilir.Kadınların büyük bir kısmı cinsel yaşamları sırasında hiç vajinal orgazm olmadıklarını belirtir.Aslında en büyük cinsel organımız beynimizdir.Erkekteki erektil penis dokusunun kadındaki karşılığı klitoristir. Klitoris ve çevresi oldukça erojendir. Birçok kadın klitoral orgazmın en yoğun orgazm olduğuna inanır. Kadınlar vajinal orgazma ulaşmanın daha zor olduğuna inanırlar. Vajinal veya klitoral orgazmın birbirine üstünlüğüni iddia etmek çok mümkün değildir.Her kadın kendi tecrübeleri ile birini tercih edebilir .Bu nedenle partnerin, kadının tercih ettiği tipi bilmesi önemlidir.

G Noktası Nedir?

1950 yılında Berlin’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Ernst Grafenberg tarafından ön vajinal duvarda yerleşim gösteren belirgin bir erojen bölge tanımlandı.

Pelvik üretrada bulunan ve vajina ön duvarından palpe edilebilen erotik duyarlı bir nokta olan g-spot terimi tanımlandığı yıllardan çok sonra kullanılmaya başlandı

Kadının cinsel ilişkiden daha fazla haz alabilmesi için teorik olarak g noktasının büyüklüğünü artırmak cinsel ilişki sırasında daha fazla sürtünmeye yol açar ki bu da cinsel tatminin artmasına neden olur. G noktasının büyütülerek cinsel tatminin arttırılması hedeflenir .G noktası büyütme işlemi yapılmaktadır. G noktası büyütme işlemi hakkında G noktası nedir, G noktası büyütme nasıl yapılır ve G noktası büyütmenin faydaları gibi birçok bilgiye ve daha fazlasına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

Cinsel ilişkiden istediği hazzı alamayan veya hayatında hiç orgazm olmamış kadınlara G noktası büyütme işlemi önerilir. Cinsel ilişkiden alınan hazzın artırılması amaçlanır. Bu nedenle son dönemde birçok kadın G noktası büyütme işlemi yaptırmaktadır. Genel anestezi gerektirmeden lokal anestezi altında  yapılan bu işlem ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. G noktası büyütme işlemi yapılmadan önce G noktasının yerinin doğru olarak belirlenmesi oldukça önemlidir. Belirlenen G nokta bölgesine enjeksiyon ile hiyaluronik asit enjekte edilir. Bu sayede daha dolgun daha büyük ve daha hassas hale gelen G noktası, cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılarak kişinin haz almasını kolaylaştırır ve artırır.G noktası büyütme operasyonu ortalama 4 – 6 ay ara ile tekrarlanır

G Noktası Büyütmenin Faydaları Nelerdir?

Cinsel ilişkiden hiç haz duymayan ya da daha az haz alan kadınlar zaman geçtikçe cinsel ilişkiye girmekten kaçınırlar. Bu durumda çiftlerin arasındaki ilişkileri olumsuz yönde etkiler. G noktası büyütme işlemi yaptıran kadınlar cinsel ilişkide daha fazla haz almaya başladıkları için cinsel yaşam daha keyifli hale gelecektir. G noktası büyütme işleminin etkisi hiyaluronik asit işleminin etkisi azalıncaya kadar devam eder. Spirali olan kişilere hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Tüm dünyada yaygın olarak yapılan G noktası büyütme işlemi ülkemizde de giderek daha fazla bilinmekte ve uygulanmaktadır. Ne yazıkki kadınların büyük bir kısmı hayatı boyunca hiç orgazm yaşamamıştır. Hiç orgazm olamama durumu anorgazmi olarak adlandırılır. Cinsel ilişkide yaşanılan problemlere yönelik birçok çözüm günümüzde cerrahi işlem bile gerektirmeden çözülmektedir. G noktası büyütme işlemi de kesi gerektirmeden lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen bir işlem olması dolayısı ile birçok kadın tarafından  giderek daha fazla tercih edilmektedir. Kadınların cinsel ilişkide daha fazla haz alması erkeklerinde cinsellikten aldıkları hazzı artırarak çiftin yaşamını daha keyifli hale getirecektir.. Bu doğrultuda G noktası büyütme işleminin ne kadar etkili bir yöntem olduğu ortaya çıkmaktadır.

WhatsApp chat