Genital PRP Tedavisi

Günümüzde birçok genital estetik uygulaması, kadınların cinsel yaşantısındaki problemlerini çözme ve diğer sağlık sorunlarına “çare” olmak üzere yapılıyor. Uzun yıllardır süren “cinsellik” ve “fonksiyonellik” şikâyetleri yaratan genital bölge bozukluklarına “çare” ise PRP yani kök hücre tedavisi ile sağlanıyor. Vulvodiniden idrar kaçırmaya kadar birçok konuda etkinliği kanıtlanan genital PRP kök hücre tedavisi ise günümüzde birçok merkez ve doktor tarafından uygulanabilen kolay bir işlem olarak biliniyor. PRP nedir, nasıl etki eder, Genital PRP nedir, Genital PRP hangi konularda çözüm sağlıyor, Genital PRP’nin avantajları nelerdir, Genital PRP ücretleri ne kadar gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz “Genital PRP Kök Hücre Tedavisi” başlıklı bu yazımızda kadınların gerek anatomik gerekse de fonksiyonel olarak yaşadığı problemlere PRP’nin nasıl etki ettiğini daha da yakından görebileceksiniz.

PRP NEDİR?

Kandaki “platelet” pıhtılaşma hücrelerinin yoğun sıvı kısmı olarak bildiğimiz PRP, günümüzde başta jinekoloji olmak üzere tıbbin her alanında kullanılan bir uygulamadır. Birçok problemi ortadan kaldırması yâda etkisini azaltması sayesinde bugün PRP, kök hücre mantığı ile uygulanan nadir uygulamalar arasında yer alır. Kişinin kendi kanından elde edilen PRP maddesi, yine kişinin vücudunda farklı noktalarda kullanılıyor.

PRP NASIL ETKİ EDİYOR?

PRP uygulaması sonrasında PRP enjeksiyonunun içinde bulunan “yenilikçi hücreler” bölgedeki tüm sorunların çözümüne başlıyor. Kadınlarda cinsel isteksizlik gibi birçok konuda etkili olduğu kanıtlanan PRP, kişinin kendi kanından elde edilen kanın enjeksiyonla bölgeye uygulanması ile başlıyor. Uygulandığı bölgede “yenilikçi” hücrelerin sayısını da arttırarak devamlı artan PRP, problemin büyüklüğüne göre ortalama ilk seansta yâda diğer seanslarda yüksek ihtimalle sonuç veriyor.

PRP NASIL HAZIRLANIYOR?

Menüsküs tedavisi ile adını duyurmayı başaran PRP, günümüzde genital estetik için de kullanılıyor. Hem görüntü hem de işlevselliğin sağlanması açısından ideal sonuçlar veren PRP, koldan kan alınması ile başlıyor. Santrifüj cihazına koyulan kan ise belirli hızlarda döndürülüyor ve açık sarı renkli plazmayla alyuvar dolu kırmızı kısmı birbirinden tamamen ayrıştırılıyor. Açık renkli sarı plazmada bulunan “pıhtılaşma hücreleri” enjektörle çekiliyor ve problem neredeyse o bölgeye uygulanıyor.

GENİTAL PRP NEDİR?

Kanın santrifüj cihazı sayesinde ayrıştırılması ile sağlanan PRP tedavisi, günümüzde vajina estetiği için de kullanılıyor. Genital bölgedeki görünüm ve işlevsel bozukluklara yüksek oranlarda çözüm bulan genital PRP, günümüzde sık sık uygulanan estetik uygulamaları arasında yer alıyor.

GENİTAL PRP HANGİ HASTALIKLARA VE ESTETİK GÖRÜNÜM TALEPLERİNE ÇÖZÜM ÜRETİYOR?

Son yıllarda ağız- diş sağlığı başta olmak üzere romatizmal hastalıklar, cilt yenileme tedavileri ve nörolojik hastalıklara çözüm üreten PRP, genital PRP’ye ayrılıyor. PRP uygulanma çeşitleri arasında sayılan GENİTAL PRP ise, günümüzdeki birçok kadın tarafından da tercih edilmektedir.

Cinsel Hazzı Arttırmak İçin Genital PRP

Jinekolojik problemlerden birisi olan “ cinsel haz eksikliği yâda yoksunluğu” evlilikleri bitirme noktasına dahi getirebiliyor. Zira, toplumsal baskı sebebiyle cinselliğe karşı “bir korku” ile yaklaşan kadın, eğer ki cinsel bölgedeki bir takım anatomik görüntüler yâda fonksiyonel anlamdaki engeller yaşıyorsa “cinsel haz” hayal olabiliyor. Bu nedenle, günümüzde cinsel hazzı arttırmak için genital PRP uygulaması bulunmaz bir fırsat olarak görülüyor.

Orgazm Problemlerine Çözüm Bulmak İçin Genital PRP

Türkiye’de yapılan birçok araştırmaya göre kadınların büyük bir çoğunluğu hiç “orgazm” olmadan ölüyor. Ancak, kadınların eğitimdeki ve iş hayatındaki faaliyetleri sebebiyle artık “kaliteli cinsellik” kavramı da günümüzde bilinir hale geldi. Bugün, her koşulda “bilgi alabilme” kolaylığı ise, kadınların kendi cinsellik problemleri için çözüm aramasına olanak tanıyor. Orgazm olamamaktan ve cinsel ilişkide karşılıksız his yaşamaktan şikâyetçi olan birçok kadın bugün, orgazm olabilmek için Genital PRP uygulamalarına başvuruyor.

İdrar Kaçırma Problemine Çözüm Genital PRP

Mesane boynu ve idrar yolu çevresinde uygulanan PRP, idrar kaçırma problemlerine çözüm olabiliyor. İdrar kesesi yada o bölgedeki kolajen bağ dokularına etki eden PRP, kişinin kendi “yenileyici” hücreleri sayesinde bölgedeki tüm “tamirci” hücrelere “aktiflik” sağlıyor.

Vijnal Atrofi, Menopoz ve Vajinal Kuruluk Gibi Problemler İçin Genital PRP

Günümüzde vajinal kuruluk sebebiyle bir türlü ilişkiye giremeyen çiftler ne yazık ki mevcut. Vajinal kuruluğun neden olduğu korku sebebiyle de vajinusmus hastalarının sayısı ise gitgide artıyor. Bu nedenle, vajinal kuruluk problemi ile karşı karşıyaysanız Genital PRP ile vajinusmus hastası olmada hemen önce tedaviyi alabilir ve diğer problemlerinize de yanıt bulabilirsiniz.

Dış Genital Bölge Estetiği İçin Genital PRP

Renk açma başta olmak üzere; vajina dolgunluğu, toparlama ve sıkılaştırma işlemleri içinde PRP enjeksiyonu sıkça tercih ediliyor.

Vulvodini İçin Genital PRP

Vajinanın dış kısmında ağrı ile ilgili olan tüm hastalıkların ve durumların tamamı için vulvodini kavramı sıkça kullanılıyor. Östrojen hormonunun eksikliğine bağlı olarak meydana gelen cilt incelmeleri ( vulvovaginal atrofi) Genital PRP ile kolaylıkla çözüme kavuşturulabilmektedir. Cildin kolajen bağ dokusunun inceliyor olmasıyla meydana gelen vajinal kuruluk ise yine PRP ile kolaylıkla çözümlenebilen durumlardır. Kişinin kendi kanından üretilen PRP,  genital bölgedeki bağ dokularını kalınlaştırır ve vajinal sıvının salgılanmasına yardımcı olur.

GENİTAL PRP ÜCRETİ NEDİR?

Günümüzde cinsel haz arttırma başta olmak üzere bölgede yaşanan tüm şikâyetler için “mucizevi” bir tedavi yöntemi olarak bilinen Genital PRP,  birçok merkezde doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Yapılacak işleme, bölgedeki problemin derecesine ve hastanın taleplerine göre değişecek kombine uygulamalara göre farklılık gösteren GENİTAL PRP ücreti, her hastanede farklı olabileceği gibi her doktor da da ayrı fiyatlandırmalara sebep olabilir. Genital PRP İstanbul başta olmak üzere diğer birçok ilde uygulanabilmektedir.  Bu nedenle, doktorunuzu yâda merkezinizi seçtikten sonra Genital PRP kök hücre tedavisi için ücret konusunu konuşmalı ve varsa kombine uygulamaları da beraberinde yaptırmak üzere kesin bir tarih ve operasyon netleştirmelisiniz.

WhatsApp chat